5 художників, які створюють картини зі сміття

5 художників, які створюють картини зі сміття

5 художників, які створюють картини зі сміття

Бернас Прас

Французький художник, який створює надзвичайні об’ємні картини, використовуючи при цьому промислові відходи. Він робить копії полотен, відомих на весь світ. Для цього він використовує техніку анаморфозу – приклеювання предметів на полотно, яке надає роботі текстуру й об’ємність. Він працює з абсолютно різними предметами: гудзики, туалетний папір, іграшки, шини, годинники ‒ усе, що потрапляє під руку, іде в діло. Прас називає свої роботи «анаморфною інсталяцією», яка може приголомшити навіть завзятого скептика. Цікаво, що одна картина автора може займати цілу стіну, але зрозуміти, що на ній намальовано, можна лише при певному світлі чи під певним кутом.

Артур Бордало

Португальський вуличний художник змушує жителів Лісабона і Парижа завмерти з розкритим ротом перед своїми картинами. Він є представником стріт-арту і прагне показати, наскільки серйозною є проблема екології для сучасного світу. Матеріали для роботи він шукає на сміттєзвалищах і вулицях. Як він сам зазначає, ціллю його творчості є не просто створення «красивої картинки»:

Я хочу, щоб люди зупинялися і думали, що стоїть за цією картиною.

Героями його картин є в більшості тварини, оскільки вони нагадують йому людей. А саме люди – це ті, хто своїми діями руйнує планету.

Невероятные картины из мусора (+Фото)

Зак Фрімен

Американський художник, який створює переважно портрети. Точніше, наклеює сміття на дерев’яну основу. Матеріал для робіт він шукає зазвичай у смітниках біля житлових будинків та офісів, тож згодиться все: канцелярія, обрізки паперу, пластик, кнопки, навіть деталі від конструктора. Свою творчість Фрімен почав ще в 1999 році і з того часу успішно її розвиває. За його словами, дуже важливо перетворювати двовимірні образи на тривимірні, оскільки це ще й концептуальна ідея: речі, які втратили свою цінність для людини, перетворюються на витвір мистецтва і фактично стають безцінними. Зблизька його потрети виглядають просто як набір незрозумілих предметів, але здалеку трансформуються в захопливі картини.

Картинки по запросу зак фриман картины

Джейн Перкінс

Джейн — британська художниця, якій, мабуть, усі сусіди приносять непотрібні речі додому. Раніше вона в основному працювала з текстилем, але згодом вирішила, що пластик дає ширший простір для творчості. Сама зізнається, що мистецтво повинно бути живим і з елементом несподіванки, тому різні «випадкові» предмети стають підходящими матеріалами. Джейн їх не розфарбовує — використовує усі предмети в тому вигляді, що знайшла. Кошти від продажу однієї зі своїх картин художниця передала у фонд Imagine-Asia Inc, благодійну організацію, яка спонсорує навчання афганських дівчаток за межами Афганістану.

jane-perkins-artworks

Федеріко Урібе

Художник виріс у країні, де довгий час велася громадянська війна і процвітала наркоторгівля, – Колумбії. Не дивно, що в якості матеріалів він часто використовує патрони й гільзи. Спробувавши себе в різних напрямах творчості, Федеріко вирішив зупинитися на власному стилі – виготовленні скульптур з підручних матеріалів і сміття. Він працює з тими речами, які «занадто звичайні», аби на них хтось звернув увагу. Скульптор намагається поважати матеріал, з яким працює, і його властивості – неважливо, з чого це зроблене, важливо, як це виглядає і чи впишеться в скульптуру. Федеріко вважає, що в кожному предметі є своя краса і важливо її помічати.

Картинки по запросу федерико урибе

Джерело: https://impactlab.media/2019/03/14/eko-frendli-mistetstvo/