Пластик: наскільки шкідливий для здоров’я і навколишнього середовища

Пластик: наскільки шкідливий для здоров’я і навколишнього середовища

Пластик: наскільки шкідливий для здоров’я і навколишнього середовища

У 90% перевірених пляшок був виявлений мікропластік. Ці частинки разом з рідиною вільно потрапляють в організм людини. Істотних доказів того, що мікрочастинки пластику завдають шкоди здоров’ю немає. А що буде якщо «поповнювати» внутрішні резерви хімією щодня?

Що ж поганого в пластикових пляшках

Ми звикли пити з пластикових пляшок настільки, що навіть не замислюємося про шкоду такої тари. Сама вода, якою наповнюють баклажки, може не містити ніяких шкідливих домішок.

Австралійські вчені провели експеримент і виявили бісфенол-А у 95% досліджуваних добровольців. Причому в кількість піддослідних входили діти та вагітні жінки.

При звичайних умовах зберігання пластик не обмінюється з водою хімічними елементами. При нагріванні навіть трохи вище кімнатної температури починається активне переміщення токсичних молекул з пластикової пляшки в рідину, якою вона наповнена. Зрозуміло, що в спеку понад 30 градусів така вода стає отруєної, в тому числі і бісфенолом-А. Цей компонент негативно впливає на щитовидну залозу, ЦНС, провокує нездатність мати дітей, гіпертонію, ожиріння і діабет.

У нашій країні є ще одна суттєва небезпека – повторне використання пластикових пляшок. Деякі навіть заливають в них гарячу воду, інші – використовують багаторазово. Це, безумовно, збільшує ризик хронічної інтоксикації. Фахівці відзначають і значну вартість такої води, що перевищує в сотні раз водопровідну. Вони радять краще ці гроші витратити на якісний фільтр для води.

Екологи давно б’ють на сполох

З ростом виробництва пластмас сталося пов’язане з цим збільшення забруднення зовнішнього середовища. У Світовому океані вже утворилися цілі острови зі сміття такого роду.

Забруднення відзначається і в прісноводних водах, звідки береться питна вода і для людей.

Страждають не тільки водойми. Пластик стає загрозою для морських тварин і птахів.

Одноразові стаканчики можна використовувати тільки для води: кислі соки, газованої води, гарячі і міцні напої з них не можна.

Не рекомендується класти в полістиролові тарілки гарячі продукти

Пластик- матеріал дуже ніжний. Для міцності в нього додають речовини-стабілізатори. Пластмаса стає міцнішою і, звичайно ж, більш токсична.

Полістирол (позначений літерами PS) до холодних рідин байдужий. А від гарячої рідини або алкоголю, стаканчик починає виділяти токсичну сполуку (стирол). Посуд з полістиролу використовуються в літніх кафе, будьте обережні.

Поліпропіленовий стакан. Якщо пити з такого стаканчика горілку, страждають не тільки нирки, але і зір. Починає виділятися фенол і формальдегід (канцерогенна речовина).

Одноразова упаковка – на один раз!

Щоб пластиковий посуд був безпечним, використовувати його треба строго за призначенням.

Ні в якому разі не можна використовувати пластикову упаковку як контейнер для зберігання їжі, а одноразовий посуд – багаторазово.

Альтернатива пластику

Пластик – проблема світового масштабу. У рік американці вживають 92 млрд. Пластикових пакетів і 50 млрд. Пластикових пляшок. У світі майже один мільйон пластикових пляшок вживаються кожну хвилину! У США менше чверті побутового пластику відправляється на переробку. Пластик переповнює звалища, душить річки і озера, забруднює океани і заподіює шкоду диким тваринам.

Пластик розкладається більше 450 років. Але деякі вчені вважають, що пластик взагалі не розкладається – він просто розпадається на шматочки, які з часом стають все менше. Якщо продовжувати такими темпами, то наша планета покриється пластиком навіть до того, як він почне розкладатися.

Проте є в світі новий вид бутильованої води, що пробиває собі дорогу в життя за допомогою краудфандінга на сайті «Kickstarter». «Treeson Spring Water» використовує в якості матеріалу для пляшок рослинна сировина, що не містить генетично модифікованих об’єктів. Така тара, можливо, допоможе вирішити проблему пластикових відходів. Ці пляшки називають «пляшками з листя» (Leaf Bottles). Можна припустити, що назва відображає рослинне походження упаковки, але частково схожими на листя їх робить конструкція. Після вживання води пляшки можна стиснути і згорнути, немов пов’яле осіннє листя. Це полегшує їх транспортування виробнику. Компанія має намір безкоштовно доставляти воду за умови обміну тари. Використані пляшки будуть потім перероблятися, використовуватися для виробництва нових пляшок і електроенергії. Сьогодні в оборот поступово повертаються багаторазові пляшки, як більш дружні навколишньому середовищу. Все більше людей, відповідально відносяться до майбутнього планети, вважають за краще використовувати зворотний склотару. З точки зору масового споживача скло поступається пластику. Скляні пляшки легко розбити, вони значно важче пластикових.

Джерело:https://politeka.net/uk/life/670471-plastik-naskolko-vreden-dlja-zdorovja-i-okruzhajushhej-sredy