Документальні фільми

Документальний фільм «ДОМ (2009) – Свидание с планетой, Ян Артус-Бертранд)

Рекомендований до перегляду екологічний фільм, знятий з борта гелікоптера фотографом Яном Бертрандом. На його кадрах – природа 53 країн. Фільм ділиться на дві частини: у першій показана вся краса нашої планети, а в другій – те, яка Земля беззахисна перед людською діяльністю і у що може вилитися наша невгамовна жага до поглинання природних ресурсів. Фільм вартий вашого часу!


Фільм «Історія речей» (Режисер Анні Леонард. США, 2007 год)

Зовсім невеликий, двадцятихвилинний ролик, в якому дуже яскраво і наочно представлено надмірне споживання. Так як фільм знятий в США, за основу взята саме ця країна. Але це не означає, що нам буде нецікаво. У ролику підняті дуже важливі проблеми, характерні для суспільства в цілому.


Фільм «Екологічний слід людини» (Режисер Нік Уоттс, Великобританія, 2007)

В ньому показано все, що  ми використовуємо протягом усього життя. Тобто ми можемо побачити одним великим кадром, скільки з’їли яєць і корів, скільки використали паперу і одноразових підгузників, скільки випалили цигарок і випили алкоголю. Це історія нашого з вами екологічного сліду.


Документальний фільм “Сутінки цивілізації”

Фільм про реальний стан справ в Світі і Україні. В фільмі розкривається цілий комплекс глобальних проблем, серед яких виділяться: ресурсна, екологічна, генетична, соціально-економічна, та першооснова всіх– культурна криза. Наводяться сучасні тенденції та перспективи розвитку людства. Вказуються основні об’єктивні та суб’єктивні сили, що впливають на хід історії. Поряд з глобальними проблемами у фільмі розглядається сучасне місце і майбутнє України згідно з глобальними тенденціями розвитку.

Короткометражний фільм «Вимирання» (eXtinction)

Фільм показує, що найбільш гострі екологічні проблеми не виникають на протязі тисячі років, а насправді виникають на протязі нашого життя, від народження до смерті. У фільмі “Вимирання” робиться акцент на десять  найбільш актуальних екологічних проблем світу і цей фільм закликає нас вживати заходів.


Фільм «Век глупцов» (Режисер Френні Армстронг, Великобританія, 2009)

Дія фільму починається у 2055 році, коли світ просто впав через кліматичну катастрофу. Архіваріус, який вижив, намагається зрозуміти, коли почалися незворотні зміни і чим вони були викликані. Він вивчає історію шести людей, що жили на початку 21 століття. Всі «учасники» процесу мають різний соціальний статус, положення, вік. Фільм відмінно показує, як (здавалося б!) «Маленька» людина може вплинути на хід історії всієї планети.