Добірка книг, щоб виховати екологічну свідомість
Беа Джонсон «Дім — нуль відходів» (Рідна Мова, 2019, пер. Тетяна Євлоєва)
Ця книжка – про власний досвід Беа Джонсон, яка завдяки зміні щоденних звичок змогла скоротити кількість відходів усієї сім’ї до 1 л на рік. З нею ви покроково, слідуючи порадам та методам, зможете спростити життя та мінімізувати відходи. Вміщені тут поради не лише сприятимуть покращенню екологічної ситуації, вони також допоможуть вам зміцнити здоров’я і помітно зекономити час та гроші.
Ґрем Макстон, Йорґен Рандерс «У пошуках добробуту. Керування економічним розвитком для зменшення безробіття, нерівності та змін клімату» (Pabulum, 2017, пер. Катерина Гуменюк, Яна Сотник)
Автори книги розповідають про парадокси національних економік, коли фактор матеріального благоустрою стає важливішим за екологію, від якої безпосередньо залежить наше життя. Спільна праця економіста Ґрема Макстона та спеціаліста з кліматичної стратегії Йорґена Рандерса розповідає, як віднайти необхідний баланс між розвитком макроекономіки та поняттями добробуту й протистояння змінам стану екології.
Ральф Фюкс «Зеленая революция. Экономический рост без ущерба для экологии» (Альпина Паблишер, 2016, пер. Є. Шукшина)
«Зелені технології» сприймаються як досить збиткові та затратні з точки зору надмірного використання енергії та терпіння на їх впровадження. Однак як показує Ральф Фюкс, міста стають “розумними”, з’являється поняття екокапіталізму та біоекономіки, а людство потроху усвідомлює необхідність контролю над природними ресурсами, які, на жаль, мають властивість закінчуватися.
Петер Воллебен «Таємне життя дерев» (КСД, 2017, пер. Юлія Микитюк)
Ця книга змусить читача інакше поглянути на звичних супутників життя людини — дерева. Її автор — німецький лісничий та спеціаліст з питань екології Петер Воллебен розповідає про дерева як про живих істот зі своїми проблемами та особливостями розвитку й функціонування. Саме від добробуту дерев залежить, наскільки вагомого негативного ефекту надасть зміна клімату — і саме вони першими від неї постраждають. Розповідь настільки зближує зі світом флори, що ловиш себе на думці: цим величним добрякам потрібна наша допомога.
Браян Фейґен «Велике потепління» (Ніка-Центр, 2013, пер. Тарас Цимбал)
Археолог Браян Фейґен намагається пояснити читачам цієї праці взаємозв’язок між міжнародними відносинами цілих спільнот, устроєм життя та змінами клімату, які спостерігалися в ході історії всього людства. Він показує, як екологічний стан ставив нації в умови, коли варто було обирати: здатися перед викликами природи чи боротися з проблемою раціональним шляхом. Подібна дилема постає і зараз, коли глобальне потепління набирає нових обертів, тому варто підготуватися до цього вибору, засвоївши ретельно уроки минулого.
Яна Потрекий «Zero Waste: осознанное потребление без фанатизма», 2019.
Коротко і правдиво викладена вся суть концепції «Нуль відходів» і як до неї прийти, живучи при цьому в невеликій квартирі в місті.
Філончук З.В. “Інтегровані проекти. Екологічна безпека та сталий розвиток”, 2018.
Матеріал посібника розкриває особливості та можливості проектної технології у вивченні наскрізної змістової лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток», формуванні екологічної компетентності учнів. У посібнику вміщено інтегровані навчальні проекти, розраховані на учнів 5–9 класів; методичні рекомендації щодо їх організації та проведення. Посібник розраховано на вчителів, викладачів і студентів відповідних спеціальностей закладів вищої освіти.
Роман Саблин «Зеленый драйвер. Код к экологичной жизни в городе», 2013. Автор торкається теми екопобуту, роздільного збирання відходів, екологічного маркування, життя і роботи в стилі «eco-friendly», екосвідомості і багато іншого. Роман Саблін доводить, що в місті можна жити екологічно, без шкоди собі та навколишньому середовищу. Все розкладено по полицям, з прикладами, списками і таблицями. Це «дороговказівник» для людей, що бажають зробити своє життя більш екологічним.
Елена Смирнова «Зеленый офис: от цвета к делу», 2014.
Якщо ви коли-небудь замислювалися над тим, як зробити життя в своєму офісі / на підприємстві / робочому приміщенні більш раціональним, екологічним, то це – книга для вас! У «Зеленому офісі» зібрані практичні поради, як організувати робочий простір, як «запалити» ідеєю колектив і керівництво. У книзі можна знайти як наукову точку зору зі спеціальною термінологією, так і прості рекомендації, легко викладені автором!
Елена Смирнова «Экологическая маркировка», 2012.
У книзі можна знайти детальну інформацію про знаки, які ми так часто зустрічаємо в повсякденному житті, але не знаємо, що вони означають. Відібрані різні категорії товарів: продукти харчування, текстиль, косметика, товари з деревини, будівлі. У книзі також розглядаються етикетки енергоефективності, зниження вуглецевого сліду, інформаційні екологічні карти, символи переробки упаковки. На жаль, книга вже трохи застаріла, там немає нових знаків, і дуже чекаємо перевидання, яке обіцяють незабаром випустити!
Екокниги для дітей
Екокнига. Зберегти місто» (Ранок, 2018)
Книжка-квест, покликана навчити дітей оберігати міста, дбати про тваринний і рослинний світ, зберігати та економити природні ресурси. Після проходження усіх завдань квесту учасник чи учасниця отримає звання Екогероя або ж Екогероїні!
Нурія Рока, Роса М. Курко «Три “П”. Повторне використання, помірність, переробка» (Навчальна книга Богдан, 2014, пер. Ольга Радчук)
Як влаштовані процеси з переробки сміття? Як економити на речах, залишки від яких засмічують довкілля? Чому треба обачніше використовувати важливі ресурси? Відповіді на ці питання у детальному вигляді дає книжечка про те, як діти з батьками тільки починають ставати більш дружніми до довкілля та впроваджують практику захисту екології у повсякденне життя.
Ентоні Робінсон «Нове життя для старих речей» (КМ-Букс, 2017, пер. Віра Кучменко)
Цей практичний робочий зошит знайомить дітей з усім, що варто знати про повторне використання речей, які вже не потрібні. Короткий екскурс для того, щоб діти змалечку знали, що робити з пластиковими пакетами, пляшками та старим одягом.
Еріка Файві «Сміттєва революція» (Ранок, 2019)
Книжка, що сама вже є чудовим прикладом екологічного споживання, адже надрукована на папері, виготовленому з переробленого вживаного упакування ТetraPak. Тут розглянуто увесь життєвий цикл речей, які ми використовуємо, збираємо, переробляємо – і навіть перетворюємо на нові матеріали. Вона дозволить задуматися про світ речей, що нас оточують, їх кількість, роль та наші можливі дії.
Тімоте де Фомбель «Тобі Лолнесс» (Час майстрів, 2016, пер. Мія Марченко)
Ця фентезійна історія шляхом метафор навчає екологічної грамотності й відповідальності. 13-річний хлопчик Тобі живе в суспільстві, розташованому на дереві. Вони використовують дивні альтернативні джерела енергії, живуть за дивними порядками та намагаються втекти від природних незгод та забруднень.
За матеріалами мережі Internet
No comments.