Утилізація ламп

ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ, ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ЛАМПИ

Такі види відходів як  енергозберігаючі лампи, які люди бездумно кидають у смітник, надто небезпечні для навколишнього середовища. Оскільки вони токсичні і забруднюють повітря, ґрунти, поверхневі та підземні води.

В ЧОМУ ЗАГРОЗА?

Різноманітні лампочки, у своєму складі містять ртуть, належать до категорії надзвичайно небезпечних відходів.
Якщо ртутомісткі відходи потрапляють на звалище разом з іншим побутовим сміттям, вони часто розбиваються, а отруйні речовини потрапляють і забруднюють природне середовище: повітря, ґрунти, воду.
Через забруднену біосферу великі дози ртуті можуть потрапити прямісінько на наш обідній стіл – у формі забруднених овочів, риби і т.д.
Дуже небезпечною особливістю ртуті є те, що вона практично не виводиться із організму, накопичується у вкрай токсичних концентраціях. При отруєнні нею перш за все страждають органи нервової і травної системи, понижується імунітет, у жінок погіршується репродуктивна функція.

ЯК ПРАВИЛЬНО УТИЛІЗУВАТИ ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ЛАМПИ ТА ІНШІ РТУТОМІСТКІ ВІДХОДИ?

Утилізацією ртутоміских відходів займаються спеціальні організації, де працюють досвідчені фахівці. При цьому створюються певні безпечні умови, які є просто необхідними в силу високої токсичності ламп.

Компанії проводять збір і зберігання ламп за допомогою спеціальних металевих контейнерів, які мають чохли та поліетиленові мішки для збору уламків. Коли контейнери заповнюються, їх закривають герметично і ставлять у спеціальних приміщеннях з обмеженим доступом.

Правильна утилізація люмінесцентних ламп – це, здавалось би, «дрібничка». Але насправді, якщо кожен громадянин буде робити такі «дрібнички», то усі разом ми зможемо уникнути величезної екологічної катастрофи,від якої можемо постраждати не тільки ми, але й наші рідні та близькі люди.