Екотовари

Товари дружні до довкілля

Щодня в побуті ми використовуємо багато пластику: поліетиленові пакети, зубну щітку, вушні палички, косметику та побутову хімію в неекологічному пакуванні. Тим часом прогнозують, що до 2050 року в морі буде більше пластику, ніж морських жителів.
Екотовари стають усе більш популярними. Люди починають розуміти свою відповідальність перед майбутніми поколіннями – ми повинні передати їм придатну для щасливого життя планету. Крім того, ми турбуємося про власне здоров’я.
Що ж таке екотовар? Під цим може матися на увазі нешкідливість самого процесу виробництва й утилізації продукту або ж наявність натуральних компонентів. Тобто – безпека для природи та безпека для здоров’я людини.
До вашої уваги добірка товарів, які не забруднюють довкілля та піддаються вторинній переробці.

ЗАСОБИ ГІГІЄНИ

Бамбукова зубна щітка

чудовий замінник для звичайної зубної щітки, яка не підлягає повторній переробці. Багато людей стереотипно вважає, що чим жорсткіша зубна щітка – тим вона краще вичищає, але стоматологи заперечують це. Щетина бамбукових зубних щіток володіє міцністю, щоб видалити зубний наліт, але при цьому вона досить еластична, щоб потрапити у міжзубні проміжки і забезпечити здоровий стан ясен, виконавши їх масаж.

Бамбукові вушні палички

пластикові вушні палички рідко здають на переробку, і тому вони потрапляють на звалища та забруднюють водойми. Пластикові вушні палички можна замінити на бамбукові. Вони є на 100% біорозкладними, тому що виготовлені з бамбука та м’якої бавовни.

Мочалка з люфи для душу

якщо бажаєте замінити пластикові мочалки на органічні, то підійдуть люфи. Люфа – це сорт довгого гарбуза. Після вирощування та обробки його пресують та обшивають, надаючи зручну для користування форму. Люфа –  на 100% натуральна, ефективно видаляє ороговілу шкіру, підходить для чутливої. Ефект масажу посилює циркуляцію крові та зігріває шкіру, змушуючи пори дихати.

Екологічний дезoдорант

Такий дезодорант забезпечує ефективний захист протягом усього дня – уповільнює розмноження бактерій і запобігає утворенню неприємного запаху, дозволяючи шкірі дихати.  Його пакування виготовлено з корку, що є відновлюваним матеріалом. Коркове дерево – єдине на планеті, на яку зняття кори впливає позитивно – таке дерево утричі ефективніше скорочує викиди парникових газів. Дезодорант можуть використовувати як жінки, так і чоловіки. Для цього треба трохи змочити його поверхню водою і провести кілька разів по шкірі. Також замість звичного для багатьох антиперспіранту використовують натуральний мінерал алуніт. Його зберігають у тканинному мішечку, а вистачає такого засобу на роки.

Сухий шампунь та натуральне мило

пластикові пляшки з шампунем, гелем для душу, рідким милом можна замінити на натуральне мило й сухий шампунь. Вони в основному продаються без пакування. Засоби, які все ж мають тару, пропонують переважно в скляній чи металевій упаковці.

ДІМ І ПОБУТ

Екосумки для покупок

замінити поліетиленові пакети, які використовуються протягом короткого періоду часу, практично не переробляються і стають причиною глобального забруднення,  можна екосумкою. Для виробництва екосумки використовують нешкідливі матеріали, що володіють здатністю природного біологічного розпаду: натуральна бавовна і льон, бамбук кукурудза і коноплі. Якісно зроблена сумка може прослужити кілька років і в десятки разів зменшити кількість відходів від однієї людини.

Сітка-авоська

Авоська – це чудова альтернатива поліетиленовим пакетам для продуктів. Її виробляють зі стовідсоткової бавовни, вона багаторазова та легко переться. Кожну авоську в’яжуть вручну. Є можливість замовити у різних розмірах (від S до L) та кольорах. У такій авосьці можна носити не тільки продукти, а й одяг для залу, книжки чи журнали. Але не варто класти дрібні речі, що можуть випасти крізь отвори сітки.

 «Некульок»

замінити одноразові пакети-майки можна різнокольоровими багаторазовими бавовняними торбинками для овочів, фруктів, цукерок, круп та інших товарів, що продаються на вагу.

Губка для миття посуду з люфи

може стати альтернативою звичайним паролоновим губкам, які швидко зношуються, стають домівкою для бактерій і до того ж розкладаються в землі до 200 років. Губка з люфи міцніша, для боротьби з шкідливими бактеріями її достатньо прокип’ятити  або випрати в машинці. Після експлуатації губку можна відправити в компост, вона добре розкладається в землі, збагачуючи грунт органічними речовинами.

ПОСУД

Сталева трубочка для напоїв

Кожна виготовлена пластикова соломинка досі десь є – вони майже не підлягають вторинній переробці. У США, наприклад, викидають понад 500 мільйонів трубочок щодня. Металева соломинка є незамінною, особливо, якщо вдома діти, а використовувати шкідливий пластик не хочеться.

Термочашка

Звичайні стаканчики для кави не переробляються як папір, адже містять багато синтетичних матеріалів. Наприклад, його внутрішні стінки покриті поліетиленовою плівкою, що забезпечує водостійкість. А після використання стаканчик розкладається сотні років. Однак є альтернатива – замовляти каву в багаторазову термочашку.

Джерело: https://www.the-village.com.ua